Niedziela, 28 lutego 2021

Siatkarskie gwiazdy zabłysną na plaży nad jeziorem Ukiel

2015-08-14 15:37:33 (ost. akt: 2015-08-14 16:53:55)

Autor zdjęcia: Paweł KIcowski/ arch. GO

Jedenaście lat święto siatkówki plażowej odbywało się w Starych Jabłonkach, a teraz przenosi się do Olsztyna. Już 25-30 sierpnia to właśnie do stolicy Warmii i Mazur zjadą największe gwiazdy światowej plażówki, które do ostatniej piłki będą walczyć nie tylko o rankingowe punkty, ale przede wszystkim o ogromne pieniądze.

Do zgarnięcia będzie bowiem 800 tys. dolarów. Trzymamy kciuki, aby jak najwięcej z tego tortu przypadło polskim parom, a tych nad jeziorem Ukiel zaprezentuje się aż dziewięć. Nie zabraknie oczywiście naszych czołowych zespołów, czyli Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla oraz Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek. Wierzymy, że na tle medalistów olimpijskich i mistrzostwa świata wypadną znakomicie i dostarczą nam wielu emocji.

Siatkarski Wielki Szlem w Olsztynie to kolejny przykład zaufania, jakim od dawna światowa federacja siatkówki obdarza Polski Związek Piłki Siatkowej. Wzorce, według których nasi działacze wraz z samorządami i partnerami przygotowują duże imprezy, plasuje nasz kraj nie tylko w czołówce sportowej, ale właśnie organizacyjnej. Skorzysta na tym również nasze województwo. Dyskusja nad tym, w jaki sposób powinien promować się Olsztyn i region, trwa od dawna. Wygląda na to, że częściową odpowiedź możemy mieć już po zakończeniu Grand Slamu. Trudno bowiem wyobrazić sobie lepszą promocję niż przez sport w takim wydaniu. Tym bardziej, że za siatkarzami przyjedzie do nas blisko 200 dziennikarzy nie tylko z Polski. Każdy z nich nada relację z imprezy, opisze Olsztyn, jego atrakcje i mieszkających w nim ludzi. To dla miasta duża szansa.

Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla kibiców gazetę z najważniejszymi informacjami związanymi z FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn. Podpowiadamy, jak sprawnie dojechać na turniej, kto w nim zagra, opisujemy też mnóstwo imprez towarzyszących. Jedno jest pewne, szykuje się wielkie siatkarskie święto. Do zobaczenia na plaży!

Rafał Bieńkowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB