Niedziela, 28 lutego 2021

Fanów gry na piasku zapraszamy na ulicę Olimpijską

2015-08-16 16:26:52 (ost. akt: 2015-08-14 16:53:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Warmia Mazury Grand Slam spowodował zamknięcie części boisk, ale i tak będzie gdzie pograć. Turniej wymagał czasowego wyłączenia niektórych boisk.

Niektóre boiska do gry w plażówkę trzeba zamknąć dla amatorów tej dyscypliny ze względu na to, że będzie tam rozgrywana część meczów Grand Slamu. Dlatego też na czas imprezy mieszkańcy nie wynajmą żadnego z placów do gry na tyłach Hotelu Omega. Podobnie będzie w przypadku kompleksu przy plaży miejskiej, gdzie wytyczone zostaną m.in. boiska rozgrzewkowe.

Ale to nie znaczy, że podczas FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam nie będzie gdzie samemu pograć. Do dyspozycji wypoczywających w dalszym ciągu są boiska pod drugiej stronie jeziora Ukiel. Dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, w związku z utrudnieniami, bezpłatnie udostępniła także halę do siatkówki plażowej zlokalizowanej przy ulicy Olimpijskiej (dawnej Jodłowej).

Jak przypomina olsztyński ośrodek sportu, obiekt posiada nowoczesne systemy oświetlenia, podgrzewania, a nawet zraszania piasku. Zawodnicy korzystający z hali mają do dyspozycji oddzielne szatnie, a rozgrywane mecze widzowie mogą śledzić z widowni usytuowanej na piętrze. Co ciekawe, w obiekcie po drugiej stronie jeziora Ukiel można znaleźć nawet korty do squasha.

Ponadto, mimo blisko tygodniowego turnieju, wciąż będzie można korzystać z dostępu do jeziora. Korzystanie z plaży będzie ograniczone tylko w niektórych miejscach. W dalszym ciągu jeśli tylko będziemy mieli ochotę będziemy mogli również skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego oraz do wykorzystania na trasach rekreacyjno-sportowych. Najświeższe informacje dotyczące oferty towarzyszącej Warmia Mazury Grand Slam można znaleźć na stronie internetowej ukiel.olsztyn.eu.

erbe


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB