Piątek, 10 lipca 2020

Wielka gra na superstadionach

2015-08-19 11:32:00 (ost. akt: 2015-08-14 18:04:40)
Tak wyglądała w czwartkowe południe budowa głównego stadionu Grand Slam na olsztyńskiej plaży miejskiej. W sumie siatkarze będą rywalizować na pięciu boiskach

Tak wyglądała w czwartkowe południe budowa głównego stadionu Grand Slam na olsztyńskiej plaży miejskiej. W sumie siatkarze będą rywalizować na pięciu boiskach

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Najważniejsze mecze Grand Slamu rozgrywane będą na imponującym stadionie, który pomieści aż 4 tys. widzów. To nie wszystko. Na kibiców czeka także drugi stadion na tysiąc miejsc, a mecze będą rozgrywane również na trzech innych boiskach.

Główna arena turnieju cyklu World Tour znajdzie się na plaży tuż za Hotelem Omega. Stadion będzie malowniczo położony między jeziorem Ukiel a dotychczasowymi ogrodzonymi boiskami do plażówki. Co zrozumiałe, właśnie tuż obok niego znajdzie się stanowisko dla dziennikarzy z całego świata, biuro zawodów oraz pomieszczenia dla sędziów. Informacją numer jeden jest oczywiście to, że 2300 miejsc będzie zwolnionych z opłaty rezerwacyjnej, co oznacza mniej więcej tyle, że będzie można tam wejść bez żadnego biletu i za darmo oglądać mecze najlepszych siatkarskich par świata, jeśli tylko znajdziemy wolne miejsce.

To samo dotyczy mniejszego stadionu na blisko tysiąc miejsc, który zostanie wybudowany na plaży miejskiej. Oprócz ogólnodostępnych krzesełek stadion główny będzie składał się również z 890 miejsc na trybunie VIP od strony hotelu oraz 810 krzesełek na trybunie z miejscami rezerwacyjnymi numerowanymi (miejsca można zarezerwować za pośrednictwem strony ebilet.pl). W bliskim sąsiedztwie stadionu głównego znajdować się będzie również parking na 116 miejsc przeznaczony dla kibiców wykupujących pakiety VIP oraz przedstawicieli mediów.

Mecze będą jednak rozgrywane nie tylko na dwóch stadionach, ale również na trzech wytyczonych boiskach: dwóch między Omegą a stadionem głównym (z trybuną na 200 miejsc) oraz jednym przy plaży miejskiej, tuż obok planowanej fan zony.

Na wszystkich boiskach organizatorzy wymienili również piasek, ponieważ wszystko musi odbywać się dokładnie według wytycznych FIVB, czyli międzynarodowej federacji piłki siatkowej. Wszystko po to, aby najlepsi siatkarze plażowi globu mieli jak najlepsze warunki do gry.

Niektóre z ciekawostek mówią, na przykład o tym, że wcześniej kilkukrotnie przepłukany piasek musi zostać usypany na głębokość minimum 40 centymetrów, a jego ziarenka nie mogą być większe niż dwa milimetry. Obecnie trwa jeszcze budowa wszystkich pięciu boisk, które mają być gotowe najpóźniej pod koniec tygodnia.

erbe


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB