Niedziela, 28 lutego 2021

"Mury" stadionu pną się w górę. Już tylko tydzień do Grand Slam 2015

2015-08-18 09:20:37 (ost. akt: 2015-08-18 10:25:49)
7 dni zostało do rozpoczęcia turnieju.

7 dni zostało do rozpoczęcia turnieju.

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Dokładnie za tydzień rozpocznie się Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn. Trybuny nad jeziorem Ukiel rosną każdego dnia, a siatkarze szlifują formę. Oprócz sportowego widowiska na kibiców czeka mnóstwo innych atrakcji!

Najnowsza i najważniejsza informacja jest taka, że w FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam w Olsztynie (25-30 sierpnia) wezmą udział tegoroczni mistrzowie Polski! A dokładnie chodzi o damską parę Monika Brzostek i Kinga Kołosińska oraz męski duet Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel. Reprezentanci naszej kadry zawodowej w weekend w Krakowie stanęli na wysokości zadania i po zaciętych meczach finałowych zagościli na podium.

Dobry występ zanotowały także dwie inne polskie męskie pary, których umiejętności będziemy podziwiać nad jeziorem Ukiel: dotychczasowi mistrzowie Polski Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zajęli trzecie miejsce, a Macieje: Rudol i Kosiak uplasowali się na czwartej pozycji.

Teraz przed naszymi siatkarzami plażowymi wyjazd na turniej Grand Slam w Long Beach, a po nim przyjazd do Olsztyna. Miejmy więc nadzieję, że najlepsi krajowi zawodnicy podczas Warmia Mazury Grand Slam zaprezentują podobną formę, a nawet lepszą! I walecznością na olsztyńskim piasku wzniosą w górę serca polskich kibiców.

Z dnia na dzień nad jeziorem Ukiel w Olsztynie w górę pną się trybuny stadionu głównego na 4 000 miejsc. W pocie czoła pracują także robotnicy przy głównej arenie turnieju, gdzie pojawią się m.in. gabinety lekarskie, namiot cateringowy, pomieszczenia zawodników i sędziowskie, a także biuro zawodów. A organizatorzy zapewniają, że wszystko będzie gotowe na czas. Jutro natomiast, na plaży miejskiej, ma się rozpocząć budowa mniejszego stadionu na niecałe tysiąc miejsc. W specjalnej strefie dla kibiców pojawi się natomiast telebim, na którym będzie można oglądać mecze.Wczoraj po południu na plaży miejskiej rozmawialiśmy z wypoczywającymi olsztynianami. — Aż miło patrzeć na te prace i zaangażowanie robotników — mówi pan Krzysztof. — Dobrze, że w tym mieście odbywa się tak duża sportowa impreza. Przez to będą o nas dobrze mówić na całym świecie! — dodaje pan Miłosz. A pani Urszula zachęca krótko: — Do Olsztyna powinni przybyć nie tylko kibice siatkówki plażowej. A to dlatego, że dużo ma być darmowych atrakcji.

Grand Slam w Olsztynie to przede wszystkim sportowe emocje. Warto jednak pamiętać i skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. A tych przez całą imprezę będzie mnóstwo. Organizatorzy zapraszają m.in. na zabawy w wodnym placu zabaw, szkolenia windsurfingowe i wakeboardowe, porady dietetyka, mecze piłki i siatkówki wodnej, zajęcia zumba fitness z Beatą Niemczyk czy kino plenerowe. Gratką będą także wspólne wieczory — od środy do soboty — z Piotrem Gruszką.

Były reprezentant Polski będzie uczył siatkarskiego abecadła podczas Kinder + Sport Kid's Campy. A w sobotę swój program kabaretowy przedstawi Jerzy Kryszak.
Podczas Warmia Mazury Grand Slam nie zabraknie także namiotu „Gazety Olsztyńskiej”. Pojawi się w nim m.in. firma Florame, że która przedstawi prezentację.

Będzie można również skorzystać z masażu aromaterapeutycznego, obejrzeć pokazy i kupić organiczne kosmetyki. Nad jeziorem Ukiel powstanie także stoisko naszej Fundacji „Przyszłość dla dzieci”. A w nim gry, zabawy i animacje dla dzieci. — Chcemy, że radość z tej imprezy mieli nie tylko dorośli, ale także najmłodsi — mówi Iwona Żochowska, dyrektor zarządzająca Fundacji.

Mateusz Przyborowski, pp

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krzycho #1797232 | 81.190.*.* 19 sie 2015 00:34

  Dla mnie to są jakieś jaja, wczoraj poszedłem z dzieciakami poplażować, a tam prawie wszystkie kąpieliska ogrodzone. Na jednym trybuny, na drugim dwa dni zbierali scene - teraz koparka, na trzecim płoty ustawił tvn. Ludzie czy tego nie można odsunąć od kąpieliska??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tomasz #1796893 | 89.228.*.* 18 sie 2015 15:34

  Żeby tak szybko drogi naprawiali.... Dziwi mnie jedno, dlaczego G.O. Nie wymusza na władzach remontu tych kartofle, bo nie da się tego nazwać drogami... Czy Wam się dobrze jeździ po tych dziurach?? Chciałbym aby ktoś z szanownej redakcji napisał taki artykuł, może z jakąś sondą, w której mieszkańcy by się wypowiedzieli jak to widzą, i wtedy rzucić to prezydentowi na biurko, niech zobaczy, bo może ślepy jest....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jakie mury? #1796779 | 88.156.*.* 18 sie 2015 12:47

  przecież to jakaś prowizorka z rusztowań i płyt paździerzowych?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ciekawe #1796775 | 195.154.*.* 18 sie 2015 12:43

  czy był przetarg i na jakich warunkach miasto wydzierżawiło prywatnej firmie plaże miejską, której w dodatku znaczna część jest zamknięta w sezonie, a większość mieszkańców będzie musiała potem płacić wstęp na nią? Czy na pewno zyskało na tym miasto i jego mieszkańcy, czy może jacyś kolesie, którzy dostali ten teren w używanie po jakiejś znajomości?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. jG #1796740 | 83.9.*.* 18 sie 2015 12:00

  nie przeszkadza, ale tam gdzie stała scena pracuje koparka ,a cała reszta jest ogrodzona płotkami TVN -ciężko się dostać do wody

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)