Wtorek, 15 października 2019

Pod siatką atak, obrona i blok, wokół siatki inne atrakcje

2015-08-20 17:15:15 (ost. akt: 2015-08-21 14:00:12)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Już tylko pięć dni zostało do startu Warmia Mazury Grand Slam. Do Olsztyna przyjedzie ponad 140 siatkarskich damskich i męskich duetów z całego świata. Emocje pod i poza siatką gwarantowane. A my czekamy na hasła i zawołania kibiców.

Pięć dni przed rozpoczęciem jednej z największych imprez w historii sportowego Olsztyna, czyli Warmia Mazury Grand Slam, jest kilka pewniaków. Po pierwsze, na plaży nad jeziorem Ukiel zabłysną siatkarskie gwiazdy z całego świata. W sumie pod siatką zamelduje się ponad 140 par, w tym dziewięć polskich. Po drugie, o prestiżu imprezy mówi góra pieniędzy do wygrania (w puli jest 800 tys. dolarów, czyli ok. 3 mln zł). Po trzecie, bogate atrakcje sportowo-rekreacyjno-artystyczne wokoło pięciu boisk do gry i trzech do rozgrzewki. Słowem, kibiców, emocji i atrakcji będzie mnóstwo.

Na początek przypomnijmy garść sportowych faktów. Mimo że Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn oficjalnie rozpocznie się we wtorek i potrwa do niedzieli (25-30 sierpnia), to już w poniedziałek odbędzie się odprawa drużyn biorących udział w eliminacjach do turnieju głównego pań. Turnieje eliminacyjne odbędą się we wtorek (panie) i w środę (panowie).

Jeśli chodzi o turniej główny panów, mecze w grupach rozgrywane będą w czwartek i piątek, II i III runda oraz ćwierćfinały w sobotę, a półfinały i finał w niedzielę. Rywalizacja kobiet w grupach to środa i czwartek, II i III runda oraz ćwierćfinały to piątek i sobota, a półfinały i finał — sobota. Mecze rozgrywane będą od godz. 9 do wieczora (w środę i czwartek od godz. 8).

Na scenie odbędą się wieczorne koncerty. Wystąpią: coverovy zespół Korzuh (środa), Cezary Makiewicz i Koltersi (czwartek), Wodny Patrol (piątek). Sobotę umilą: w stylu kabaretowym Jerzy Kryszak i olsztyński zespół Big Day. Grand Slam, na którym korzystanie z większości atrakcji jest bezpłatne, będzie miał także rodzinny charakter. Nie zabraknie turniejów rodzinnych i zręcznościowych, strefy kibica, gier terenowych, kina plenerowego, szkoleń windsurfingowych i wakeboardowych, warsztatów kulinarnych czy licznych pokazów. Ciekawie zapowiadają się także zajęcia zumba fitness z profesjonalną instruktorką Beatą Niemczyk z Częstochowy (od czwartku do niedzieli o godz. 11.45 i 15.45).

Będzie można również samemu poznać tajniki siatkarskiego rzemiosła, ponieważ we wtorek od godz. 15 odbywać się będzie Grzegorz Fijałek Camp, czyli zajęcia, które poprowadzi czołowy polski siatkarz plażowy. Od środy do soboty, zawsze po zakończeniu ostatniego meczu, na plaży rozpoczynać się będą z kolei Kinder + Sport Kid's Campy prowadzone przez byłego reprezentanta Polski i zawodnika AZS Olsztyn Piotra Gruszkę.

Na plaży miejskiej pojawią się także namioty „Gazety Olsztyńskiej” i Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. W pierwszym pojawi się m.in. firma Florame, która przedstawi prezentację. Będzie można również skorzystać z masażu aromaterapeutycznego, obejrzeć pokazy i kupić organiczne kosmetyki. Wszystkie dzieci do gier, animacji i wspólnej zabawy zachęci natomiast nasza fundacja.

Na koniec przypominamy o naszych dwóch konkursach na hasło zachęcające do przyjścia na zawody i zawołanie kibicowskie. Może to być film, piosenka, plakat, rysunek albo wiersz. Im bardziej oryginalna forma, tym lepiej!
Na naszą skrzynkę co chwilę trafiają kolejne okrzyki. Najnowsze dwa: „Najlepsi kibice. Najlepsi siatkarze. Najlepszą siatkówkę Olsztyn pokaże” to hasło Pawła Gierejczyka, a „Nie bądź frajer, przyjdź na plażę, będziesz uczestnikiem super wydarzeń!” Katarzyny Sielskiej.

Macie własne pomysły? Przesyłajcie je na e-mail: m.przyborowski@gazetaolsztynska.pl. W tytule wpiszcie „Konkurs Grand Slam”. Napiszcie też swoje imię, nazwisko i telefon kontaktowy. W przypadku, gdy materiał zostanie stworzony przez osoby przed ukończeniem 18. roku życia, należy podać imię, nazwisko i numer telefonu rodzica lub opiekuna. Jedna osoba może wysłać materiał na dwa konkursy.
Na zgłoszenia czekamy do jutra, do godz. 24. Zwycięzcom wręczymy upominki.

mp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB