Sobota, 28 stycznia 2023

Za kulisami Warmia Mazury Grand Slam

2015-08-13 20:06:46 (ost. akt: 2015-08-17 11:34:29)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/PK

Do rozpoczęcia jednej z największych imprez w historii sportowego Olsztyna pozostało kilka dni. Ze względu na rozmaitość atrakcji, będzie to wydarzenie wykraczające poza siatkówkę plażową. Zajrzeliśmy za kulisy Warmia Mazury Grand Slam.


Tegoroczny World Tour nad jeziorem Ukiel dla chłopaków z Crowd Supporters zaczął się już dobrych kilka miesięcy temu. Bo, żeby dobrze poprowadzić tak dużą imprezę i porwać tysiące plażowiczów do wspólnej zabawy, trzeba mieć dosłownie w małym palcu informacje o dyscyplinie, ciekawostki o startujących zawodnikach, do tego dochodzą również odpowiednie przygotowanie sprzętu, scenariusza i przeprowadzenie wielu mozolnych prób.

Dogrywany jest każdy, najdrobniejszy nawet szczegół programu artystycznego. Wszystko po to, aby FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam, który odbędzie się 25-30 sierpnia, był nie tylko świętem siatkówki plażowej, ale tak naprawdę jedną wielką dyskoteką. Niemalże tygodniową dyskoteką.

Za rozkręcanie imprezy nad jeziorem Ukiel odpowiadać będą wychowankowie Akademii Crowd Supporters, czyli Karol Stępień i Kamil Bloda. Prowadzący są gwarancją dobrej zabawy, bo wywodzą się ze „stajni”, która ma na swoim koncie wiele topowych imprez. Firma produkowała największe imprezy sportowe na świecie, na czele z zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Soczi, mistrzostwami świata w Val di Fiemme, mistrzostwami świata i turniejami Grand Slam w Starych Jabłonkach, wielokrotnie Pucharem Świata w skokach narciarskich w Zakopanem czy noworocznym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich w Garmisch-Partenkirchen.Karol Stępień pracował już m.in. w Starych Jabłonkach w 2013 r., znany jest także z prowadzenia meczów siatkarskiej ekstraklasowej drużyny kobiet SK Bank Legionovia Legionowo. — Jako Akademia Crowd Supporters mamy przygotowane kilka naprawdę fajnych atrakcji dla kibiców, aby pierwszy Grand Slam w Olsztynie był niezapomniany — mówi „Gazecie Olsztyńskiej” Stępień. — Nie zabraknie animacji, tańców, konkursów dla kibiców z nagrodami i dobrej muzyki. Oczywiście playlista będzie dopasowana do imprezy, dlatego nie zawiodą się zarówno fani muzyki polskiej, jak i preferujący największe hity i latynoskie rytmy. Będzie także trochę niespodzianek, w tym muzycznych. Dlatego mamy nadzieję, że każdy kibic wyjdzie ze stadionu zadowolony z poziomu oprawy artystycznej i zabawy na imprezie.Kamil Bloda z kolei w trakcie sezonu siatkówki halowej jest rezydentem doskonale znanego kibicom klubu PGE Skra Bełchatów. Latem jednak również wielokrotnie prowadził imprezy plażówki, w tym w Starych Jabłonkach czy w Mysłowicach. Był również przy imprezach dla dzieci, w tym Kinder Kids Camp podczas imprez siatkarskich. — Z jednej strony Grand Slam w Olsztynie to nowy projekt, z drugiej turnieje plażówki w Polsce mają swoją długą i bogatą historię. Możemy się zatem spodziewać mieszanki wielu plażowych klasyków z nowymi propozycjami. Szczegóły zdradzimy dopiero w trakcie zawodów i wierzę, że wspólnie stworzymy wyjątkową atmosferę. Oczywiście są różne style prowadzenia imprezy sportowej. Nie sposób wskazać, jaki styl jest najlepszy i wręcz jeżeli każda impreza wyglądałaby tak samo, to po prostu byłoby nudno — śmieje się Kamil.

— Są prowadzący czy spikerzy, którzy koncentrują się wyłącznie na sporcie i przedstawiają jedynie to, co jest wymagane przez związkowe przepisy. Na drugim biegunie są prowadzący i dj-e, którzy preferują przygotowanie i realizację show artystycznego podobnego do występu artystycznego podczas koncertu czy spektaklu, show pełnego fantastycznej muzyki, animacji, tańców, konkursów i po prostu dobrej zabawy na trybunach i boisku — dodaje.Z mistrzami podgrzewania emocji z Akademii Crowd Supporters znakomicie uzupełniać będą się liczne atrakcje muzyczne, bo wieczornych koncertów nie zabraknie. Na pierwszy ogień w środę 26 sierpnia pójdzie doskonale znany w Olsztynie zespół Korzuh. Muzycy zaprezentują nam covery największych przebojów takich grup jak The Beatles, Queen, U2, Bee Gees, Depeche Mode, Lady Pank, T. Love czy Piersi.

W czwartek — tak samo o godz. 19.30 — na scenie powinien pojawić się Cezary Makiewicz („Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”) i Koltersi.

Piątkowy wieczór odbędzie się z kolei w szantowych rytmach, a zadba o to zespół Wodny Patrol. Sobotni finał koncertowo-kabaretowy fanom siatkówki umilą: w stylu kabaretowym Jerzy Kryszak, a także olsztyński zespół Big Day najbardziej znany z wakacyjnego przeboju „W dzień gorącego lata”.

— Co ciekawe, dzień po koncercie, czyli 30 sierpnia, przypadnie kolejna rocznica istnienia naszego zespołu, bo gramy razem już od 23 lat. Pamiętam, że pierwszy koncert przed publicznością zagraliśmy w domu kultury Akant na Jarotach dla lokalnej społeczności — wspomina Marcin Ciurapiński, jeden z założycieli grupy.

— Na Grand Slamie zagramy koncert przekrojowy, zagramy więc przede wszystkim te najbardziej znane numery. Będzie to, na co wszyscy czekają, a nawet jeszcze więcej. No i będziemy oczywiście kibicować polskim drużynom, żeby wygrały jak najwięcej meczów. Będzie więc można potańczyć przy największych przebojach, ale taniec ma też wiele wspólnego z energetycznymi zajęciami zumba fitness. To kolejna z okołosportowych atrakcji, jakie przygotowali na tydzień z siatkówką plażową organizatorzy Grand Slamu. Kibiców na stadionie do wspólnych ćwiczeń zachęcać będzie profesjonalna instruktorka Beata Niemczyk z Częstochowy, doskonale znana z poprzednich imprez w Starych Jabłonkach. Zajęcia będą odbywać się od czwartku do niedzieli o godz. 11.45 i 15.45. Grand Slam, na którym korzystanie z większości atrakcji jest bezpłatne, będzie miał także bardzo rodzinny charakter. Nie zabraknie turniejów rodzinnych i zręcznościowych, strefy kibica, gier terenowych, kina plenerowego, szkoleń windsurfingowych i wakeboardowych, warsztatów kulinarnych czy licznych pokazów.

Będzie można również samemu poznać tajniki siatkarskiego rzemiosła, ponieważ już we wtorek od godz. 15 odbywa się będzie Grzegorz Fijałek Camp, czyli zajęcia, które poprowadzi czołowy polski siatkarz plażowy. Od czwartku do soboty, zawsze po zakończeniu ostatniego meczu, na plaży rozpoczynać się będą z kolei Kinder + Sport Kid's Campy prowadzone przez Piotra Gruszkę. Były zawodnik AZS-u Olsztyn był wicemistrzem świata i mistrzem Europy w siatkówce, a w reprezentacji Polski rozegrał najwięcej meczów w historii.

Będzie się działo!