Czwartek, 20 czerwca 2024

Kibicu, sprawdź jak dojedziesz na wspólne siatkarskie święto

2015-08-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-08-24 14:51:31)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Szacuje się, że przez wszystkie turniejowe dni przez Olsztyn przewinie się kilkadziesiąt tysięcy kibiców siatkówki plażowej z całej Polski, ale nie tylko. Warto więc dobrze zaplanować podróż nad jezioro Ukiel.

Podstawowa rada: jeśli nie musimy jechać na plażę miejską prywatnym samochodem, to nie róbmy tego. Lepiej skorzystać z komunikacji miejskiej. Pozwoli to nam uniknąć problemu ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego, chociaż wokół jeziora zostaną przygotowane stanowiska na kilkaset samochodów (patrz mapka).

Trzeba się jednak spodziewać sporego tłoku. Dlatego jeśli już zdecydujemy się na miejski autobus, warto wybrać kilka linii, których częstotliwość przejazdów na czas siatkarskiego Grand Slamu zostanie zwiększona. Jak informują organizatorzy, dotyczy to przede wszystkim kursów autobusów o numerach 7, 13 i 37, z których wysiadamy i do których wsiadamy na przystankach „Plaża Miejska” w ciągu ul. Sielskiej, a nie przy pętli autobusowej wewnątrz centrum „Ukiel”. Warto wiedzieć, że częstotliwość kursów wspomnianych autobusów będzie zwiększona do godz. 23 w piątek i sobotę oraz do godz. 18 w niedzielę.

Zobacz jak dojechać na Grand Slam i sprawdź nasze nagrania z lotu ptakaWszystkie parkingi są bezpłatne. Kierowcy, którzy przyjadą drogą krajową nr 16, mogą zatrzymać się na parkingu przy Słonecznej Polanie, gdzie przygotowano 233 miejsca.

Z „siódemki” można zjechać z ul. Sielskiej na trzy parkingi przy plaży gdzie zorganizowano 101, 100 oraz 136 miejsc. Gościom, którzy przyjadą od strony Morąga, organizatorzy polecają parking przy boiskach OSiR od strony ul. Bałtyckiej, gdzie jest 150 miejsc.

Kibice, którzy wybiorą pociąg, powinni wysiąść na stacji Olsztyn Zachodni. Z centrum miasta na plażę można dojechać autobusami 7, 13 i 37, które podczas Slamu będą kursowały częściej. W sąsiedztwo plaży dojeżdżają też autobusy linii 1, 6, 11 i 27.


Szczegóły rozkładów:

Na siatkarski Wielki Szlem będzie można również dotrzeć autobusami o numerach 1, 6, 11 i 27. Kibice nie mogą jednak wówczas zapomnieć, że trzeba wysiąść na przystanku „Jeziorna”, skierować się na ulicę o tej samej nazwie oraz minąć przejazd kolejowy. Przypominamy również, że wokół Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Ukiel” są stojaki na rowery. Dlatego jeśli nie mamy do plaży zbyt daleko, można wybrać się tam także jednośladem.


Organizatorzy sugerują, żeby kierowcy jadący na turniej od strony Gdańska kierowali się na parking przy Słonecznej Polanie, od strony Warszawy na ten bliżej kapitanatu, przy wejściu na plażę miejską, a od strony Morąga na stanowisko położone bliżej torów kolejowych. Natomiast kibice preferujący podróż pociągiem, powinni wysiąść na Dworcu Zachodnim, skąd dojście nad jezioro Ukiel nie powinno nam zająć dłużej niż kilkanaście minut. Po wyjściu z peronu należy jednak udać się w stronę przejścia podziemnego, którym dotrze się na ul. Artyleryjską, a następnie kolejno do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz w ul. Bałtycką. Kiedyś już się tam znajdziemy, to niedaleko Gimnazjum i Liceum im. Marii i Georga Dietrichów powinniśmy skręć w ul. Jeziorną, minąć przejazd kolejowy, skąd jest już tylko kilka kroków do miejsca rozgrywania Grand Slamu.

Jeśli jednak nadal będziemy mieli problem z dostaniem się na miejsce zawodów, to do dyspozycji kibiców będzie 44 wolontariuszu pochodzących nie tylko z Olsztyna, ale również m.in. z Warszawy, Torunia, Kielc, Katowic, Sosnowca czy Częstochowy. Każdy może liczyć na ich pomoc.

Rafał Bieńkowski