Sobota, 28 stycznia 2023

Fijałek z Gruszką i Kryszak na finał

2015-08-18 14:12:00 (ost. akt: 2015-08-25 14:56:32)

Autor zdjęcia: mat. prywatne

Mazury Grand Slam Olsztyn to nie tylko siatkówka plażowa, ale także mnóstwo ciekawych imprez towarzyszących. Będzie można m.in. poodbijać piłkę, poćwiczyć z profesjonalistkami i posłuchać dużej dawki dobrej muzyki.

Słowo „nuda” zupełnie nie będzie pasowało do tego, co zostało zaplanowane z okazji zbliżającego się turnieju siatkarskiego nad jeziorem Ukiel. Jeśli ktoś nie grał jeszcze w siatkówkę plażową, będzie miał po temu świetną okazję we wtorek 25 sierpnia. Tego dnia od godz. 15 nad jeziorem Ukiel odbędzie się Grzegorz Fijałek Camp 2015. Olsztyn będzie tym samym czwartym przystankiem akcji, której pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu (projekt współfinansowany jest także ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki).

We wtorek jeden z najlepszych polskich siatkarzy plażowych będzie przekonywał, że plażówka może być sportem rodzinnym i receptą na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zabawa jest adresowana do dzieci w wieku 8-12 lat oraz 12-16.

Na koniec (około godz. 18) zaplanowano konkurs polegający na wykonaniu zagrywki do wyznaczonego po drugiej stronie siatki celu. Każdy uczestnik będzie miał jedną szansę, a wygra ten, kto wykona swoją próbę najbliżej wyznaczonego punktu. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymają specjalnie przygotowane na tę okazję certyfikaty udziału w warsztatach Grzegorza Fijałka. Będą także pamiątkowe koszulki sportowe. Zgłoszenia na warsztaty należy wysyłać, wypełniając najpierw baner zgłoszeniowy, który można znaleźć na stronie grandslam.pzps.pl.

Z kolei wieczory od czwartku do soboty będą należały do Piotra Gruszki. Znakomity sportowiec będzie uczył siatkarskiego abecadła podczas Kinder + Sport Kid's Campy. Zajęcia będą się zaczynały tuż po zakończeniu ostatniego meczu danego turniejowego dnia. Warto się na nie zgłosić, bo Piotr Gruszka jest ikoną polskiej siatkówki. W reprezentacji rozegrał 450 meczów, co czyni go pod tym względem rekordzistą naszego kraju.

Organizatorzy zapraszają również na energetyczne zajęcia zumba fitness, które od czwartku do niedzieli o godz. 11.45 i 15.45 poprowadzi znana m.in. z zawodów w Starych Jabłonkach Beata Niemczyk z Częstochowy. Instruktorka będzie dwoiła się i troiła, żeby zachęcić do wspólnej zabawy między meczami kibiców, ale również osoby, które odwiedzą akurat plażę nad jeziorem Ukiel. Wszystko oczywiście w rytmie największych muzycznych hitów. — Jeśli ktoś chociaż raz był na stadionie podczas takiej imprezy, to wie, jakie to świetne uczucie. Tam po prostu chce się być, chce się wracać. Człowiek tęskni do tego, bo to tydzień wyciągnięty z życia i poświęcony siatkówce plażowej. Coś fantastycznego! — mówi Beata Niemczyk.

Tańczyć będzie można jednak nie tylko pod okiem instruktorów zumby, ale również w czasie wieczornych koncertów na plaży. A tych nie zabraknie, bo występy zespołów muzycznych zaplanowano od środy do soboty, zawsze około godz. 19.30, czyli kiedy kurz po ostatnim meczu turniejowego dnia opadnie na dobre. Wtedy jednak zacznie się impreza przy dobrej muzyce.

W środę zapraszamy na występ Cezarego Makiewicza i Koltersów, w czwartek na koncert coverowego zespołu Korzuh, w piątek na Wodny Patrol, a w sobotę na występ olsztyńskiego zespołu Big Day, czyli autorów przeboju „W dzień gorącego lata”.

Nie zabraknie też brzmień serwowanych przez DJ-ów, którzy przygotują bloki tematyczne tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Za podgrzewanie atmosfery podczas całego tygodnia Grand Slamu odpowiedzialni będą Kamil Bloda i Karol Stępień z Akademii Crowd Supporters, Marcin Skrobot, Wojtek Dróżdź oraz Tony Rojas, DJ z Wysp Kanaryjskich.

Sobota pożegna nas wyjątkowym występem, bo swój program kabaretowy przedstawi rozśmieszający widzów do łez Jerzy Kryszak. Na pewno nie zabraknie akcentów sportowych, bo sam kabareciarz jest zapalonym kibicem. — To będzie mój debiut, bo nigdy nie występowałem w takiej scenerii. Na pewno będzie jednak ciekawie! — zapowiada Kryszak.

Rafał Bieńkowski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand szlam #1798615 | 81.190.*.* 20 sie 2015 23:45

    to chyba nie są ludzie z tego miasta, zatem czy będą płacić za bilety???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz