Sobota, 28 stycznia 2023

Znamy kolejne atrakcje na Grand Slam. Będzie ich co nie miara!

2015-08-17 10:57:50 (ost. akt: 2015-08-17 10:33:07)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Tylko 8 dni pozostało do startu Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn. Przygotowania są więc już na ostatniej prostej, a organizatorzy zdradzają kolejne szczegóły tej imprezy.

Jedną z najważniejszych informacji organizacyjnych ostatnich dni jest podanie do wiadomości godzin rozpoczęcia decydujących spotkań FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam (25-30 sierpnia). Już wcześniej ustalono, że rywalizacja pań zakończy się w sobotę. Teraz wiadomo jednak, że mecze półfinałowe rozpoczną się tego samego dnia o godz. 10.15 i 11.15. Pierwszy gwizdek meczu o brązowy medal zabrzmi o godz. 15.30, a finał zacznie się godzinę później. Miejmy nadzieję, że do ostatniego dnia turnieju wytrwają Polki, a w szczególności nasza najlepsza para, czyli Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Także w sobotę mężczyźni będą jeszcze walczyli o awans do czwórki w ćwierćfinałach. Niedzielne półfinały rozpoczną się o godz. 10 i 11, mecz o trzecie miejsce — o godz. 14, a wielki finał — o 15.

Wciąż pełną parą trwają prace przygotowawcze na plaży nad jeziorem Ukiel. Co zrozumiałe, największy ruch panuje na tyłach Hotelu Omega, gdzie budowany jest stadion główny na 4 tysiące miejsc. I tu raz jeszcze przypominamy — 2300 miejsc będzie ogólnodostępnych, co oznacza, że będzie można oglądać z nich mecze za darmo, bez potrzeby wykupywania wejściówek.

Intensywne prace trwają także w otoczeniu głównej areny zawodów, gdzie powstaną m.in. biuro zawodów i pomieszczenia dla sędziów. — Część obiektów jest już w trakcie instalacji, pojawią się tam również chociażby pomieszczenia dla zawodników, gabinety lekarskie, fizjoterapia. Obok stadionu głównego stanie również duży namiot cateringowy. Do soboty wszystko wraz z boiskami powinno być zrobione — mówi Jerzy Litwiński, dyrektor olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prawdopodobnie w środę ruszyć ma z kolei budowa mniejszego stadionu (na niecały tysiąc miejsc), który stanie na plaży miejskiej. Tuż obok wyrastać ma również zaplanowana fan zona, czyli specjalna strefa dla kibiców. Jedną z jej największych atrakcji będzie telebim, na którym będzie można śledzić zmagania siatkarzy. Organizatorzy mają także pomysł, jak umilić czołowym siatkarzom i siatkarkom świata pobyt nad jeziorem Ukiel. — Chcemy, aby w ostatnie dni, prawdopodobnie od piątku do niedzieli, umożliwić zawodnikom przepłynięcie z hotelu na miejsce zawodów — dodaje Litwiński. — Na dwóch łodziach znajdzie się około trzydziestu miejsc. To prywatne maszyny, które będziemy wynajmować. Będą kursowały rano, w porze obiadowej i wieczorem. Przygotowujemy to, chociaż zawodnicy i tak będą pewnie też chodzić, nie sądzimy, aby po każdym meczu od razu chowali się w hotelu. Na pewno będą korzystać m.in. z wypoczywalni czy gabinetów do zabiegów odnowy biologicznej. Łodzie będą mieli jednak do dyspozycji.
Na koniec kilka ciekawostek dotyczących namiotu „Gazety Olsztyńskiej”, który również stanie na plaży. Naszym kolejnym partnerem będzie firma Florame. Podczas Grand Slamu odbywać się będą prezentacje i sprzedaż organicznych kosmetyków, będzie można również skorzystać z masażu aromaterapeutycznego czy obejrzeć pokaz. Nad jeziorem Ukiel nie zabraknie też oczywiście stoiska naszej Fundacji „Przyszłość dla dzieci”.

Rafał Bieńkowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tom Dee #1797863 | 88.156.*.* 19 sie 2015 23:10

  Czyli do końca miesiąca nie dowiemy się czytając ten portal, że prezes Grupy Anders, główny pomysłodawca i promotor tej imprezy wycofał niedawno swoją ofertę bycia operatorem Term Warmińskich. Bo tu musi być sukces i żaden cień paść na niego przecież nie może.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Organiza-TOR #1795977 | 217.99.*.* 17 sie 2015 13:35

  Jako onanizator przepraszam, organizator chcę zapewnić państwa o atrakcji i nowej zabawie, "DOJAZD DO GRAND SLAM", moc atrakcji czeka na przyjezdnych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. A ptaszki już zaćwierkały #1795966 | 83.3.*.* 17 sie 2015 13:15

  Że tramwaje w tym roku nie pojadą ... bo nie będą miały po czym ... no chyba że ptaszki źle ćwierkają ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kokon #1795945 | 31.61.*.* 17 sie 2015 12:51

  Kurpiaki w Olsztynie są jak muzułmanie w Europie zachodniej. Żyją z zasiłków, wszystko im się należy i wystawiają swoje śmierdzące buty na klatke. ZRÓB PORZĄDEK WYP...DOL KURPIA DO PRZASNYSZA

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jan #1795912 | 94.254.*.* 17 sie 2015 12:06

   Atrakcje, to będą jak nam drogi zrobią, bo teraz to już jeździć się nie da!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)