Niedziela, 5 lutego 2023

Już we wtorek Grand Slam 2015! Trzystu powalczy pod siatką, tysiące pobawią się na plaży

2015-08-24 08:00:00 (ost. akt: 2015-08-24 15:01:12)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

We wtorek (25.08) nad jeziorem Ukiel wystartuje Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Do stolicy regionu przyjedzie kilkuset siatkarzy z całego świata, a także tysiące kibiców. Oprócz meczów na plaży odbędą się także liczne atrakcje.

Dzień przed jednym z największych siatkarskich imprez w sportowej historii Olsztyna, czyli Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015, wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Wczoraj na plaży zakończyła się budowa wszystkich boisk, przez weekend do stolicy Warmii i Mazur zaczęli przyjeżdżać także pierwsi siatkarze.

Jeśli chodzi o turniej główny panów, mecze w grupach rozgrywane będą w czwartek i piątek, II i III runda oraz ćwierćfinały w sobotę, a półfinały i finał w niedzielę. Rywalizacja kobiet w grupach to środa i czwartek, II i III runda oraz ćwierćfinały to piątek i sobota, a półfinały i finał — sobota. Mecze rozgrywane będą od godz. 9 do wieczora (w środę i czwartek od godz. 8).

Pod siatką zaprezentuje się ponad 140 par z całego świata, m.in. z Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Łotwy i Niemiec. Kibice, co jest oczywiste, najgoręcej będą wspierać z trybun polskie damskie i męskie pary, których będzie dziewięć. O prestiżu imprezy mówi góra pieniędzy do wygrania (w puli jest 800 tys. dolarów, czyli ok. 3 mln zł).

Dla zawodników startujących w turnieju również przygotowano małą atrakcję. W godzinach porannych i popołudniowych z hotelu na boiska przez jezioro Ukiel przewozić ich będzie specjalnie przygotowany statek, tzw. Warmiobus. Sportowe emocje pod siatką to jednak nie wszystko.

Na scenie odbędą się wieczorne koncerty. Wystąpią: coverovy zespół Korzuh (środa), Cezary Makiewicz i Koltersi (czwartek), Wodny Patrol (piątek). Sobotę umilą: w stylu kabaretowym Jerzy Kryszak i olsztyński zespół Big Day. Grand Slam, na którym korzystanie z większości atrakcji jest bezpłatne, będzie miał także rodzinny charakter. Nie zabraknie turniejów rodzinnych i zręcznościowych, strefy kibica, gier terenowych, kina plenerowego, szkoleń windsurfingowych i wakeboardowych, warsztatów kulinarnych czy licznych pokazów. Ciekawie zapowiadają się także zajęcia zumba fitness z profesjonalną instruktorką Beatą Niemczyk z Częstochowy.

Będzie można również samemu poznać tajniki siatkarskiego rzemiosła, ponieważ jutro od godz. 15 odbywać się będzie Grzegorz Fijałek Camp, czyli zajęcia, które poprowadzi czołowy polski siatkarz plażowy. Od środy do soboty, zawsze po zakończeniu ostatniego meczu, na plaży rozpoczynać się będą z kolei Kinder + Sport Kid's Campy prowadzone przez byłego reprezentanta Polski i zawodnika AZS Olsztyn Piotra Gruszkę.

Natomiast w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 17 zapraszamy przed scenę na kolację na plaży. Weźcie ze sobą koce i kosze z prowiantem. Na miejscu czekać będą także niespodzianki.

Na plaży miejskiej pojawią się także namioty „Gazety Olsztyńskiej” i Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. W pierwszym pojawi się m.in. firma Florame, która przedstawi prezentację. Będzie można również skorzystać z masażu aromaterapeutycznego, obejrzeć pokazy i kupić organiczne kosmetyki. Wszystkie dzieci do gier, animacji i wspólnej zabawy zachęci natomiast nasza fundacja.

Na koniec przypomnijmy informacje techniczne. Wokół plaży i Jeziora Ukiel jest 830 bezpłatnych miejsc parkingowych. Kierowcy, którzy przyjadą drogą krajową nr 16, mogą zatrzymać się na parkingu przy Słonecznej Polanie, gdzie przygotowano 233 miejsca. Z „siódemki” można zjechać z ul. Sielskiej na trzy parkingi przy plaży gdzie zorganizowano 101, 100 oraz 136 miejsc. Gościom, którzy przyjadą od strony Morąga, organizatorzy polecają parking przy boiskach OSiR od strony ul. Bałtyckiej, gdzie jest 150 miejsc. 
Kibice, którzy wybiorą pociąg, powinni wysiąść na stacji Olsztyn Zachodni. Z centrum miasta na plażę można dojechać autobusami linii numer 7, 13 i 37, które podczas Slamu będą kursowały częściej. W sąsiedztwo plaży dojeżdżają też autobusy linii numer 1, 6, 11 i 27. 
Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców będą czuwali policjanci, strażnicy miejscy, WOPR, ratownicy medyczni i pracownicy sanepidu.

Informacje turniejowe na bieżąco można śledzić na stronie internetowej zawodów (www.grandslam.pzps.p) oraz na profilach w portalach społecznościowych.
Organizatorzy turnieju liczą, że od wtorku do niedzieli CRS Ukiel odwiedzi 150 tys. osób.

Mateusz Przyborowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hmm #1801903 | 31.61.*.* 26 sie 2015 16:44

  Plaże są otwarte. Dziś byłem i nie było problemu z wejściem za darmo. Nikt nie pobiera opłat

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ciekawe... #1800539 | 178.33.*.* 24 sie 2015 13:41

  na jakich warunkach prywatna firma zamknęła miejską plaże w sezonie na organizację tej 'imprezy', za którą w dodatku będzie pobierać kasę od mieszkańców? Kto jej na to zezwolił i czy był jakiś przetarg na organizację imprez na plaży?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. APEL #1800420 | 83.9.*.* 24 sie 2015 09:49

  Przestańcie tak się podniecać. Nie każdego to interesuje. Mnie np. nie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Wiatromen #1800412 | 83.9.*.* 24 sie 2015 09:35

  Jutro ( 25.08 ) spodziewamy się przejścia chłodnego frontu z opadami deszczu ( Pogoda dla Mazur )

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz