Sobota, 28 stycznia 2023

Znów cały świat przyjedzie nad Krzywe

2017-05-30 10:38:23 (ost. akt: 2017-05-30 11:20:18)
Nad Krzywym już po raz trzeci szykuje się wielkie święto siatkówki plażowej

Nad Krzywym już po raz trzeci szykuje się wielkie święto siatkówki plażowej

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Między 19 a 23 lipca w stolicy naszego województwa już po raz trzeci zagości jeden z najbardziej prestiżowych turniejów siatkówki plażowej na świecie. FIVB World Tour Olsztyn ponownie zawita do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel nad jeziorem Krzywym.

Władze światowej siatkówki (FIVB), po dwóch udanych olsztyńskich turniejach, ponownie zdecydowały się zaufać Polsce, powierzając naszemu krajowi organizację tych prestiżowych międzynarodowych zawodów w plażówce. Za taką decyzją przemawiało doświadczenie w organizacji światowych imprez w tej sportowej specjalności, a ponadto renoma towarzysząca naszym kibicom, uznawanym za najlepszych na świecie.

Na ponad półtora miesiąca przed rozpoczęciem tego siatkarskiego święta w stolicy Warmii i Mazur, w sali konferencyjnej Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel odbyła się konferencja prasowa poświęcona FIVB World Tour Olsztyn.

Wzięli w niej udział m.in.: Jacek Kasprzyk (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej), marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, członek zarządu PZPS, Paweł Papke, prezes warmińsko-mazurskiego związku Jerzy Mróz, dyrektor turnieju Rafał Pośpiech oraz zastępca dyrektora OSiR Mirosław Jabłoński. Oczywiście, nie mogło też zabraknąć licznych przedstawicieli radia, prasy i telewizji.

Jako pierwszy zabrał głos Jacek Kasprzyk. — Po raz trzeci na plaży nad Krzywym odbędą się jedne z największych na świecie turniejów siatkówki plażowej - podkreślił szef polskiej siatkówki. - Przyjadą do Olsztyna najlepsi na świeci zawodnicy oraz zawodniczki. Międzynarodowa federacja doceniła świetną pracę organizatorów i gospodarzy wcześniejszych imprez, powierzając Polsce kolejną. Doceniony został też urok tego wspaniałego miejsca, jakim jest Olsztyn — dodał prezes Jacek Kasprzyk.

Zadowolenia z przeprowadzenia tej międzynarodowej imprezy, kolejny raz w tym właśnie miejscu, nie krył prezydent miasta. — To miejsce jest wizytówką Olsztyna — stwierdził Piotr Grzymowicz. — Centrum Ukiel powstało dzięki naszej owocnej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Ministerstwem Sportu i dzięki środkom unijnym. W ubiegłym roku nasz ośrodek odwiedziło milion trzysta tysięcy osób. Ma więc on swój wielki potencjał, a ja cieszę się, że już po raz trzeci będziemy gościć światowa elitę siatkówki plażowej. Dzięki transmisjom telewizyjnym, odbędzie się wielka promocja naszego miasta Dołożymy wszelkich starań, aby ten trzeci olsztyński turniej, był jeszcze lepszy niż poprzednie. A co z pogodą? Już wysłaliśmy odpowiednie zamówienie — zażartował prezydent Grzymowicz.

Paweł Papke, jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii, kontynuując wątek pogodowy, powiedział, że - bez względu na aurę - turniej zostanie przeprowadzony i dodał: — W ubiegłym roku pogoda nas nie rozpieszczała, a i tak zawody przebiegły bez zakłóceń. Turniej odbędzie się tuż przed mistrzostwami świata, które odbędą się w stosunkowo niedalekim Wiedniu, dzięki czemu nad Krzywe zjedzie cały świat siatkówki plażowej. Nasi zawodnicy już od dawna przygotowują się do udziału w World Tour Olsztyn. Ich forma rośnie, co pokazali niedawno w Brazylii — zauważył Paweł Papke.

Rafał Pośpiech, który w PZPS jest odpowiedzialny za tę odmianę siatkówki, poinformował o pewnych zmianach regulaminu, które z inicjatywy polskich działaczy zostały zaakceptowanie przez władze FIVB. — Chodzi o nieco inną formułę przeprowadzenia eliminacji - tłumaczył. — Wcześniej było tak, że w eliminacjach para po przegraniu spotkania żegnała się z turniejem. Teraz dostanie szansę dalszej rywalizacji. Dlatego nasz turniej zacznie się wcześniej o jeden dzień, czyli 19 lipca. Pula nagród wzrośnie w stosunku do poprzedniej edycji o 50 tys. dolarów i wyniesie 300 tys. — dodał na koniec dyrektor Rafał Pośpiech.

lech

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ?? #2256829 | 94.254.*.* 31 maj 2017 17:15

  Kiedy wybory?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bory(S) #2256543 | 46.112.*.* 31 maj 2017 11:30

  Hahaha dlaczego usunięto mój komentarz? Czyżby powrót do cenzury? Wstyd

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jachym #2256509 | 81.190.*.* 31 maj 2017 11:07

  Te siatkarki mają fajne dupy i cielska, aż chce sie walić konia

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. cert #2256484 | 88.156.*.* 31 maj 2017 10:43

  "Znów cały świat przyjedzie nad Krzywe" - trudno trzeba będzie jakoś żyć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. krzroy #2256472 | 81.190.*.* 31 maj 2017 10:30

  Wspaniale panie Lech! W końcu ktoś to jezioro nazywa tak jak wszyscy olsztyniacy! KRZYWE! Przez 64 lata swojego życia nie słyszałem nigdy żeby jakiś olsztyniak powiedział, że wybiera się nad Ukiel. Zawsze, wszyscy jadą nad Krzywe! Ukiel (niby oficjalna nazwa) to tylko według Grzymowicza i jego dupowłazów, GO niestety też. Mam nadzieję, że jezioro powróci do swojej pięknej, powszechnie przyjętej nazwy - KRZYWE!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (16)